CO TO SĄ SLED DOGS?


Sled Dogs Snowskates  są dokładnie tym na co wskazuje nazwa – łyżwami/rolkami  na śniegu. Sled Dogs to marka i unikalny produkt do uprawiania najnowszego z norweskiej rodziny sportów zimowych. Za produkt odpowiedzialni są dwaj bracia – Ronny Paul Gydar i Tommy Einar Gydar Syversen. Ronny jest wyczynowym rolkarzem, który szukał sposobu, aby cieszyć się jazdą na rolkach w czasie zimy. Wspólnie dzielą pasję dla śniego łyżew – tak chyba należałoby nazwać ten nowy sport – Sled Dogs Snowskates. Produkt został doceniony przez jurorów konkursu ISPO Brand New na targach ISPO MUNICH 2017.

 

 

 

Sled Dogs Snowskates  są pierwszymi na świecie, opatentowanymi łyżwami do poruszania się po śniegu. Składają się z lekkiej plastikowej skorupy, tak jak klasyczne buty narciarskie, wraz z ocieplonym wewnętrznym komfortowym botkiem. Podeszwa zaś zawiera dwie ostre stalowe krawędzie, które pozwalają na utrzymywanie kontrolowanego poślizgu na zaśnieżonych powierzchniach. Sled Dogs Snowskates łączą swobodę ruchu i agresywne ruchy znane z jazdy na rolkach i łyżwach, z przygodowym charakterem jazdy slalomowej na nartach i snowboardzie.

 

Snowskates wymagają dokładnie takiej samej techniki ruchu jak hokej, łyżwiarstwo i rolki. Zostały przetestowane na sportowej arenie międzynarodowej. Sled Dogs Snowskates oraz międzynarodowy wyścig Sled Dogs BONEFIGHT stanowią jeden z najgorętszych i najszybciej rozwijających się obszarów w sportach zimowych.

Snowskates zalecane są przez profesjonalnych trenerów hokeja i rolkarstwa. Każdy, kto potrafi jeździć na łyżwach lub rolkach, już wie, jak używać snowskates – ale nawet całkowicie początkujący uczą się tej sztuki zaledwie w jedną godzinę