FAQ

 

1. Co to są sled dogs?

Sled Dogs Snowskates  są dokładnie tym na co wskazuje nazwa – łyżwami/rolkami  na śniegu. Składają się z lekkiej plastikowej skorupy, tak jak klasyczne buty narciarskie, wraz z ocieplonym wewnętrznym komfortowym botkiem. Podeszwa zaś zawiera dwie ostre stalowe krawędzie, które pozwalają na utrzymywanie kontrolowanego poślizgu na zaśnieżonych powierzchniach. Sled Dogs Snowskates łączą swobodę ruchu i agresywne ruchy znane z jazdy na rolkach i łyżwach, z przygodowym charakterem jazdy slalomowej na nartach i snowboardzie. Snowskates wymagają dokładnie takiej samej techniki ruchu jak hokej, łyżwiarstwo i rolki. Sled Dogs sprzedawane są w 41 krajach na całym świecie.

 

2. Dla kogo są Sled Dogs Snowskates?

ABSOLUTNIE DLA KAŻDEGO!

Każdy, kto uwielbia świetną zabawę na śniegu! Sled Dogs są znakomite dla rolkarzy, hokeistów i łyżwiarzy figurowych - pozwalają im na wykorzystanie swoich talentów na śniegu. Mamy w swoich szeregach również narciarzy i snowboardzistów, a także mnóstwo nowicjuszy, którzy są zachwyceni faktem, że nauka jazdy jest szybka i funduje uzależniającą zabawę. Sled Dogs są też popularne wśród osób, które podróżują z podręcznym bagażem, ponieważ transport produktu wymaga jedynie niewielkiego plecaka.

 

3. Dlaczego są tak wspaniałe?

Powodem, dla którego ludzie zakochują się w Sled Dogs jest to, że są bardzo naturalne w użyciu. Użytkownicy mają swobodę w nogach, dzięki czemu mogą biegać, chodzić, skakać, wyskoczyć na drinka, wejść do windy lub na wyciąg itd. Wystarczy raz spróbować, żeby z miejsca się w nich zakochać! Z racji tego, że są tak naturalne, bardzo szybko można nabrać pewności siebie. Z małą pomocą, większości osób nauka zajmuje jedynie godzinę. Uczucie prędkości jest bardzo wyraziste – niemalże takie, jakbyśmy frunęli w powietrzu. Ponadto, dzięki temu, że stopy mają pełną swobodę, Sled Dogs pozwalają też na wykonywanie unikalnych trików. Kolejną zaletą jest minimalny bagaż, dzięki czemu można je z łatwością zabrać ze sobą do samochodu, autobusu, metra, samolotu... gdziekolwiek. Mieszczą się w małym plecaku!

 

4. Co można z nimi robić?

Można w nich biegać, skakać, robić salta i obroty, a także całą masę innych trików. Pędząc w dół po stoku przeznaczonym na slalom gigant, profesjonaliści zanotowali prędkość 120 km/h, co dowodzi, że Sled Dogs są idealne do uzyskiwania ekstremalnych szybkości. Sled Dogs to wciąż nowy produkt, dzięki czemu ich użytkownicy nieustannie zapędzają się na nieznane tereny wyobraźni – wymyślając nowe triki, co stanowi dla nich dodatkową atrakcję.

 

5.Jak długo trwa nauka ze Sled Dogs?

Początek przygody ze Sled Dogs jest bardzo prosty – jest to jedna z ich największych zalet. Jeżeli jesteście w przyzwoitej formie i dysponujecie dobrym zmysłem równowagi, są duże szanse, że opanujecie korzystanie ze Sled Dogs w niecałą godzinę (Nawet, jeśli nigdy nie byliście na śniegu!).

 

 6. Kto stworzył Sled Dogs?

Twórcami Sled Dogs Snowskates są norwescy bracia Tommy E.G. Syversen i Ronny Gydar we współpracy z profesjonalnymi norweskimi narciarzami i rolkarzami.

 

 7. Czy Sled Dogs są bezpieczne?

Tak, ale w granicach zdrowego rozsądku. Testowaliśmy Sled Dogs w różnych warunkach i przez użytkowników o różnych umiejętnościach, aby spełniały niezbędne środki ostrożności. Produkt posiada pełny certyfikat. Doradzamy, aby zawsze zakładać rękawice i kask, a także dopilnować, aby cały sprzęt był idealnie dopasowany. Wszystkie zimowe sporty zjazdowe niosą ze sobą pewien element ryzyka. Dzieci powinny korzystać ze Sled Dogs wyłącznie pod opieką kompetentnej, a jeśli wymaga tego sytuacja – również wykwalifikowanej osoby dorosłej.

 

 8. Czy potrzebny jest dodatkowy sprzęt?

Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt! Wystarczy ciepłe ubranie, rękawice... i kask. Sled Dogs Snowskates są także bardzo wygodne w transporcie na i ze stoku. Oferujemy akcesoria, które mogą okazać się pomocne: nakładki ochronne tzw. „Doggie Walkers”, które zakładane są na Sled Dogs, aby można było chodzić po chodniku, żwirze itp. Kolejną zaletą Sled Dogs jest to, że można w nich chodzić wszędzie – namawiamy do korzystania z Doggie Walkers (nakładki na podstawę), aby przedłużyć żywotność produktu.

 

 9. Czy można woskować Sled Dogs w celu uzyskania większej prędkości?

Oczywiście! Wosk używany do nart i desek snowboardowych jest również odpowiedni do woskowania Sled Dogs.

Z nakładania wosku można spokojnie zrezygnować, jeżeli temperatura powietrza waha się od -10 do -2 stopni Celsjusza. W tym przedziale temperatur Sled Dogs zachowują się bardzo dobrze (co prawda, nakładając wosk, można uzyskać troszkę lepszy ślizg, ale różnica nie będzie zbyt odczuwalna dla większości osób).

Warto skorzystać z naszego wosku, gdy temperatura wynosi -10 stopni Celsjusza lub mniej. Wosk powinien utrzymać się na Sled Dogs przez kilka godzin, a nawet przez cały dzień. Wszystko zależy od warunków śniegowych.

Łatwo go nałożyć i działa znakomicie!

 

 10. Czy można używać Sled Dogs podczas korzystania z wyciągu?

Korzystanie z wyciągu działa bardzo podobnie jak podczas używania nart. Różnica polega jedynie na tym, że należy bardziej przerzucić ciężar na pięty. Za pierwszym razem warto też trochę bardziej odchylić się do tyłu, aby mieć 110% pewności, że czubki łyżew nie będą wbijać się w śnieg.

Brzmi łatwo?! A to dlatego, że jest łatwe.

  • Wyciągi krzesełkowe

Podjedź na miejsce i wykonaj najprostszy trik ze wszystkich: usiądź - ale dopiero wtedy, gdy krzesełko uderzy w tył Twoich nóg. Podczas schodzenia z wyciągu, trzymaj palce stóp skierowane w górę i spokojnie ześlizgnij się z miejsca lądowania.

  • Orczyki/liny

Podobnie, jak z wyciągiem krzesełkowym: usiądź. Jednak tym razem upewnij się, że Twój ciężar jest równo rozłożony, kolana ugięte, a Sled Dogs  ułożone są płasko i w równowadze.

  • Gondole/tramwaje:

Podczas przejazdu należy nałożyć na Sled Dogs nakładki ochronne Doggie Walkers, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

 

 11. Jak szybko można zjeżdżać?

Na Sled Dogs można zjeżdżać o wiele szybciej, niż myślicie. Poza tym, dzięki temu, że czuje się większą lekkość w nogach, szybkość jest bardziej odczuwalna. Często powtarzamy, że najwięksi twardziele mają najkrótsze narty. Na norweskim stoku super-G w Kvitfjellnasi najlepsi zjazdowcy rozwinęli prędkość 100 km/h. Dla większości użytkowników Sled Dogs średnia prędkość na typowych stokach waha się w przedziale 30-60 km/h, która w dalszym ciągu jest bardzo zadowalająca. Zawsze szanujcie zasady na stokach i dbajcie o bezpieczeństwo innych osób.